Co Kowalski chowa w szafie? Czyli wywiad gospodarczy, a kwestie prywatności.

Weryfikacja wiarygodności podmiotów w obrocie gospodarczym

Wywiad gospodarczy to dziś usługa biznesowa jak każda inna. Z punktu widzenia zamawiającego oczekiwania są jasne. Zanim zaryzykuje swoje dobre imię, środki i czas, chce wiedzieć, czy warto.

Obowiązki podczas przyjmowania zlecenia na przeprowadzenie wywiadu gospodarczego 

Obowiązkiem przyjmującego zlecenie jest sprostać oczekiwaniom klienta wyrażonym w umowie. Na papierze wygląda prosto. Ale co, jeśli na jakimś etapie działań sprawdzeniu podlega osoba fizyczna? Czy będzie to prezes, udziałowiec, czy prowadzący JDG, to kwestia drugorzędna? Jeśli z punktu widzenia prowadzonych ustaleń jest istotnym elementem funkcjonowania badanej organizacji, również podlega sprawdzeniu. I tu pojawiają się wątpliwości. Jak daleko powinno sięgać takie sprawdzenie? Czy jako realizujący zlecenie, mam prawo decydować, o czym klient powinien wiedzieć, a co interesować go nie powinno? Gdzie jest granica pomiędzy należytym wykonaniem usługi a prywatnością osoby, która nawet nie wie, że stała się przedmiotem badania? W takiej sytuacji stawiam się zawsze na miejscu klienta. Przede wszystkim dlatego, że mam wobec niego zobowiązanie. Ale również dlatego, że tylko w ten sposób wywiążę się z tego zobowiązania w oczekiwany przez niego sposób. To oznacza również, że jako klient chciałbym wiedzieć jak najwięcej, nawet jeśli czasem ta wiedza dotyczy bardzo osobistych aspektów życia drugiego człowieka. Zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie biorą na siebie osoby podejmujące decyzje biznesowe. Moim zadaniem jest sprawić, by to ryzyko było jak najmniejsze. Ocenę tego, jakie informacje pozwolą je zminimalizować, pozostawiam Klientowi.

Pytania?
Skontaktuj się

Formularz kontaktowy

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Inveritas Tomasz Broniś z siedzibą w Grodzisku-Mazowieckim, przy ulicy Osowieckiej 1G w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail lub numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym.

    Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Inveritas Tomasz Broniś z siedzibą w Grodzkisku-Mazowieckim, przy ulicy Osowieckiej 1G. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego ADO, Tomasz Broniś na adres kontakt@inveritas.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą również wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.